Česnakai nuo seno buvo svarbi maisto gaminimo kultūrų dalis visame pasaulyje, ne išimtis ir lietuviška virtuvė. Unikalus vietovės klimatas ir dirvožemis puikiai tinka česnakams auginti, todėl kulinarijos kanone dažnai išvysite skanius receptus, pagamintus iš lietuviško česnako! Štai kaip maksimaliai išnaudoti savo lietuvišką česnaką, nesvarbu, ar norite jį valgyti žalią, ar virti su juo. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia fermentuotas juodasis česnakas

Lietuviški česnakai yra vieni geriausių pasaulyje

Lietuviški česnakai auginami šimtmečius. Dirvožemis, klimatas ir unikalus česnako fermentacijos procesas suteikia jam skonį, kurio nerasi niekur kitur planetoje.
Tradicinis lietuviškas česnako rauginimo būdas paverčia jį aromatingu skanėstu. Česnakai mirkomi vandens, cukraus, druskos ir acto mišinyje iki šešių mėnesių prieš paruošdami valgyti.

Česnako fermentacijos procesas

Fermentacija išryškina natūralų česnako saldumą, cukrų paverčiant pieno rūgštimi.
Šis procesas taip pat išsaugo česnaką, o tai reiškia, kad jis gali išlikti mėnesius nesugesdamas. Česnako fermentavimo procesą lengva atlikti patiems, tačiau fermentuotų česnakų taip pat galite įsigyti vietinėje bakalėjos parduotuvėje. Keletas gerai veikiančių būdų: supakuoti visas česnako galvutes į stiklainius su sandariais dangteliais arba apvynioti atskiras skilteles aplink pagaliuką ir iškabinti iš stiklainio.

Kodėl fermentuotas česnakas yra toks puikus

Fermentacija buvo svarbus procesas šimtmečius. Jis naudojamas maistui konservuoti, bet taip pat daro stebuklus skoniui. Lietuvoje užaugintų česnakų fermentacija yra fantastiška, ir visa tai dėka specifinės bakterijų rūšies, esančios česnako skiltelių paviršiuje. Kai fermentuojate česnaką naudodami šią specifinę rūšį